Hello, how can I get to Devín?

Autor: Bratislavské dobrovoľnícke centrum | 25.3.2019 o 11:51 | (upravené 25.3.2019 o 11:59) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  399x

Pokiaľ sa pohybujete v Bratislave na miestach, ktoré sú navštevované aj turistami, určite sa vám už niekto prihovoril s otázkou, kde niečo nájde a ako sa k tomu niečomu dostane. 

Nezáleží pritom, či sa to pýtal človek z inej časti Slovenska, ktorý Bratislavu nepozná alebo to bol človek zo zahraničia.

Skúste si to predstaviť – idete na výlet do Ríma. Z letiska sa dostanete autobusom na stanicu Termini, z ktorej sa chcete ísť osobne pokochať krásou Fontány di Trevi. Vy viete, že tam niekde táto fontána je, tá fontána vie, že tam niekde ste, ale neviete, ako sa k sebe dostať. A ľaľa ho! Zrazu pri vás zbadáte človiečika, na ktorého tričku svieti nápis „Tourist angels“. Nie ste si síce istí, čo presne to je za osobu, ale predsa len sa odhodláte spýtať. A ako správny zahraničný turista zo seba dostanete otázku v angličtine: „Hello, how can I get to...?“

Tourist Angels

Poslaním tohto dobrovoľníckeho programu je mať v meste Bratislava dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, ktorí budú dušou mesta a v návštevníkoch zanechajú dobrý pocit z Bratislavy – nechajú ich odísť s pocitom, že Bratislava je „friendly city“.

Tourist angels je dobrovoľník alebo dobrovoľníčka vyskytujúci sa v turisticky rušnej oblasti mesta, kde nebojácne pomáha usmerniť turistov a vie im povedať nielen po slovensky, ale i po anglicky, ako sa kam dostanú, ako funguje mestská MHD, ba dokonca im rád odporučí dobrú reštauráciu so slovenskou kuchyňou či miesta, ktorým by sa na svojej výprave určite nemali vyhnúť.

Tourist Angels sú tu pre turistov počas Veľkej noci od 11:00 do 16:00 a následne počas letných prázdnin od júna do septembra, a to vždy v sobotu v rovnakom čase.

Chceli by ste sa zapojiť?

Ak ste osobou otvorenou novým zážitkom a obľubujete komunikáciu s ľuďmi, stačí spĺňať nasledovné podmienky:

  • máte 18+ rokov;
  • ste z Bratislavy alebo ju veľmi dobre poznáte;
  • ovládate angličtinu na úrovni B2 (a ak iné jazyky, tak je to plus);
  • viete sa zapojiť pravidelne (raz mesačne).Logo Tourist AngelsLogo Tourist Angels (BDC)

     

Čo vám to dá?

Skúsenosti! Budete v kontakte s rôznymi ľuďmi, takže si natrénujete komunikáciu s rôznymi typmi ľudí. Precvičíte si svoje jazykové schopnosti.  Budete sa podieľať na priateľskej atmosfére mesta, pomáhať mu budovať priateľskú atmosféru a navyše, pokiaľ študujete cestovný ruch alebo by ste si len chceli vyskúšať prácu turistického sprievodcu, je práve tento program pre vás úžasnou možnosťou získať v tejto oblasti prax. 

Po tom, ako sa nám prihlásite do programu, absolvujeme spoločne zaškolenie, počas ktorého si overíme vašu znalosť anglického jazyka a znalosť Bratislavy. A nakoniec budete pripravený brázdiť ulice Bratislavy a byť pre jej návštevníkov bránou k srdcu mesta.

Chcete sa zapojiť alebo by ste chceli získať viac informácií? Tak sa nám ozvite e-mailom na ahoj(zavinac)dobrovolnictvoba.sk.

Miloš Šiška, BDC

Ak sa Vám páči čo robíme a chceli by ste nás podporiť, spravte tak TU.

Ak sa chcete dozvedieť viac o dobrovoľníctve, je tu pre Vás naša webová stránka

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Kedy advokáti pracujú zadarmo

Vznikol u nás prvý pro bono rebríček.

Stĺpček Jakuba Fila

Figa borová v podaní Igora Matoviča

Krajina si zaslúži mať príčetného premiéra.


Už ste čítali?