Príležitosť robí zlodeja

Autor: Bratislavské dobrovoľnícke centrum | 10.1.2019 o 14:47 | (upravené 10.1.2019 o 14:59) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  350x

Sviatky opäť preleteli astronomickou rýchlosťou a s veľkou pompou sme privítali rok s deviatkou na konci. Čo Vás čaká? Budete chudnúť, obmedzíte alkohol, cigarety? To sú vraj tri najčastejšie predsavzatia Slovákov. 

Dávate si ich aj Vy? Plníte si svoje životné sny?

Ak ste mali vždy blízko k profesii učiteľa/mentora, ale život Vás zavial inam, stále sa ním môžete stať! V bratislavskom dobrovoľníckom centre budeme aj tento rok hľadať šikovných, prirodzene autoritatívnych dobrovoľníkov do programu Som tu pre teba. Jeho cieľom je  pravidelné doučovanie detí v krízových a nízko prahových centrách.

Ste senior a myslíte si, že Vás už nikto nepotrebuje? Práve naopak. Čítankovo je program presne pre Vás! Deti z materských škôl sú fantastickým publikom, ktoré úprimne ocení Vaše podanie rozprávkového príbehu pred obedným spánkom.

Nemáte čas pravidelne každý týždeň ani neviete ako presne by ste chceli pomôcť? Zapojte sa do našej Rýchlej roty. Spravidla jednorazové dobrovoľnícke ponuky Vám budeme zasielať vždy, keď to bude aktuálne.

Študenti do 30 rokov môžu cestovať a vďaka Európskemu zboru solidarity spoznať partnerské európske krajiny.

article_photo (Pixabay)

Ak radšej ako spoločnosť ľudí máte radi zvieratá, máme dobrovoľnícke ponuky aj pre Vás. Čo ekológia, sociálna či kultúrna oblasť? Všade potrebujú dobrovoľníkov. Stačí sa iba rozhodnúť a nájsť si čas. Z praxe vieme, že rozhodnúť sa nebýva problém. Problémom sa stáva čas. Ten najskôr úplne správne delíme medzi svoju rodinu, priateľov a známych. Dosť času venujeme práci, po nej si treba oddýchnuť a venovať sa koníčkom. Stále Vám ešte niečo zostalo? Tak to s nami skúste! Získate nové skúsenosti, nových priateľov a možno aj novú prácu. Dobrovoľníkom sa môže stať každý bez ohľadu na vek, vzdelanie či vierovyznanie.

Príjemným prekvapením boli pre nás koncom minulého roka stredoškoláci, ktorí sa chceli stať dobrovoľníkmi. Dobrovoľníctvo ako spôsob podpory a pomoci druhým preferujú ich učitelia a riaditelia. Zaujímavé je, že to vôbec nevnímajú negatívne. Po škole a povinnostiach doma sa z nich párkrát mesačne stávajú dobrovoľníci. Veríme, že nám vyrastá generácia mladých ľudí, pre ktorých bude nezištná pomoc iným prirodzenou súčasťou života. Skoro dospeláci majú povinnosti, zodpovednosť a minimum času na zlé chodníčky. Tlieskame takto zmýšľajúcim stredným školám a sľubujeme, že každého mladého zaktivizujeme.

Tešíme sa z každého nového dobrovoľníka, za každým je nový príbeh, nová chuť a sila pomôcť. Ak Vám na Vašom zozname predsavzatí na tento rok zostal ešte jeden voľný riadok, dopíšte si naň dobrovoľníctvo. Vyplňte svoj čas zmysluplne a venujte ho druhým tak, ako dokáže iba človek človeku. 

Michaela Bagalová, BDC

Ak sa Vám páči čo robíme a chceli by ste nás podporiť, spravte tak TU.

Ak sa chcete dozvedieť viac o dobrovoľníctve, je tu pre Vás naša webová stránka

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo robiť, ak sa covidom nakazíte po prvej dávke očkovania?

Druhú dávku by ste mali dostať do 42 dní.

Dobré ráno

Dobré ráno: V očkovaní je chaos, každý si robí po svojom

Ako vyzerá vakcinácia na Slovensku.

Komentár Petra Schutza

Keď vedenie štátu mentálne nestíha

Riziko, že "kontinuálny skríning" situáciu zhorší, nie je zanedbateľné.


Už ste čítali?