Každému, čo mu patrí

Autor: Bratislavské dobrovoľnícke centrum | 6.12.2018 o 14:44 | (upravené 6.12.2018 o 15:11) Karma článku: 1,07 | Prečítané:  434x

Karma fakt existuje. To čo vyžarujete aj priťahujete. Ak si ráno poviete, že deň zvládnete ľavou - zadnou a budete k ľuďom milý a láskavý, ten deň bude stáť za to! Máme to overené:)

 

Dobrovoľník nemusí byť stále usmiaty, nemusí mať stále srdce a peňaženku otvorenú každej verejnej zbierke. Je to človek z mäsa a kostí, so svojimi radosťami a bolesťami. Dobrovoľník sa však od väčšiny líši tým, že si dokáže nájsť čas aj pre iných. Veličinu, ktorou za ostatné dve desaťročia meriame všetko. Čas sú predsa peniaze, psychológovia už vedia koľko času je optimálne venovať denne dieťaťu, partnerovi, koľko škole, koníčkom... Čas je najdrahší na svete a jediný, ktorý sa nedá vrátiť späť.
Pre nás v Bratislavskom dobrovoľníckom centre sú najdôležitejší dobrovoľníci a to práve pre ich čas, ktorý venujú nezištne druhým bez nároku na odmenu. Každoročne preto organizujeme oceňovanie dobrovoľníkov, dobrovoľníčok a ich koordinátorov, SRDCE NA DLANI.

SRDCE NA DLANI 2018SRDCE NA DLANI 2018 (Bratislavské dobrovoľnícke centrum)

Slávnostné, predvianočné oceňovanie sa konalo 4. decembra v koncertnej sieni Dvorana Vysokej školy muzických umení v Bratislave. Atmosféru regionálneho udeľovania ocenení spestrila svojim vystúpením populárna speváčka Sima Martausová a zdynamizovala tanečno-akrobatická skupina Vertigo. Ocenenie špeciálne pre túto príležitosť vytvoril originálny súčasný výtvarný umelec Erik Binder. O výbere z viac ako tridsiatky nominovaných rozhodla nezávislá 5 členná hodnotiaca komisia. Ocenenia sme napokon udelili v 6 kategóriách:

  • Za dlhodobú dobrovoľnícku pomoc organizácii, Zuzane Vývlekovej z Mládeže ulice.
  • Ocenenie za dobrovoľníctvo v sociálnej oblasti získala Natália Machalíková z DSS Andreas.
  • Za dobrovoľníctvo v oblasti zdravotníctva sme ocenili Ľubicu Poliachovú z DS Vŕba.
  • Za dobrovoľníctvo v oblasti vzdelávania cenu získali Učitelia, ktorí menia svet.
  • Dobrovoľníckym projektom roka sa stal Malíček, občianskeho združenia s rovnomenným názvom.
  • Koordinátorkou dobrovoľníkov a dobrovoľníčok sa stala Monika Juríková z občianskeho združenia Ulita.
  • Mimoriadne ocenenie získal tento rok projekt občianskeho združenia Hematit pod názvom: Prečo byť darcom krvi? Za kontinuálnu a dlhodobú motiváciu verejnosti a mládeže k darcovstu krvi a osvetu v téme, ktorá bude vždy aktuálna a jedinečná.

Vďaka Vám, milí dobrovoľníci, za záujem a ochotu pomôcť. Deň bude mať aj zajtra „iba“ 24 hodín, ďakujeme, že z neho vždy kus ukrojíte aj pre deti, seniorov, či hendikepovaných.

Prajeme Vám pohodové vianočné sviatky a v Novom roku veľa zdravia a šťastia – oni si Vás určite nájdu.

Michaela Bagalová, BDC  

 

Ak sa Vám páči čo robíme a chceli by ste nás podporiť, spravte tak tu. 

 

Ak sa chcete dozvedieť viac o dobrovoľníctve, pozrite si našu webovú stránku. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Kedy advokáti pracujú zadarmo

Vznikol u nás prvý pro bono rebríček.

Stĺpček Jakuba Fila

Figa borová v podaní Igora Matoviča

Krajina si zaslúži mať príčetného premiéra.


Už ste čítali?