Začať s dobrovoľníctvom nikdy nebolo jednoduchšie

Autor: Bratislavské dobrovoľnícke centrum | 12.2.2018 o 11:08 | Karma článku: 1,44 | Prečítané:  385x

Chceli by ste svoj voľný čas využiť zmysluplne? Máme pre Vás tip. Začnite s dobrovoľníctvom. Aktuálne dobrovoľnícke ponuky  môžete vidieť hneď ako sa zaregistrujete. Stačí pár klikov. Poďme na to.

Tak ako existujú pracovné portály s pracovnými ponukami, existujú aj portály s dobrovoľníckymi príležitosťami. Spravuje ho každé krajské dobrovoľnícke centrum na Slovensku. Cez názorné ukážky na našej webovej stránke  uvidíte aké jednoduché je dostať sa k dobrovoľníckym ponukám. 

Začíname

Prvým krokom je registrácia dobrovoľníka cez registračný formulár. Treba vyplniť email, heslo, meno a priezvisko. HOTOVO :-)

Aby si mohol dobrovoľník pozerať ponuky v databáze, musí sa zaregistrovať cez Registračný formulárAby si mohol dobrovoľník pozerať ponuky v databáze, musí sa zaregistrovať cez Registračný formulár (BDC)

Čím viac, tým lepšie

Keď sa zaregistrujete, môžete si vyplniť svoj profil. Je vhodné si ho vyplniť podrobne, pretože nielen Vy hľadáte organizáciu, ktorej by ste mohli pomáhať, ale aj organizácia hľadá Vás. Čím viac o sebe napíšete, tým lepšie si organizácia bude vedieť predstaviť s čím všetkým jej môžete pomôcť.

Po zaregistrovaní sa je dobré si vyplniť svoj profilPo zaregistrovaní sa je dobré si vyplniť svoj profil (BDC)

Dobrovoľnícke ponuky

Po vyplnení profilu prechádzame na prehliadku samotných dobrovoľníckych ponúk. Na hornej lište stránky treba kliknúť na PONUKY. Následne si ich môžete prehliadať. Keď Vás niektorá z nich zaujme, dá sa rozkliknúť a pozrieť si o nej podrobnosti. Keď sa rozhodnete, že danej organizácii by ste chceli pomáhať, kliknete na tlačidlo CHCEM POMÔCŤ. Organizácii príde z Vášho konta email s kontaktom na Vás a tá by sa Vám mala ozvať a dohodnúť si stretnutie. 

Dobrovoľnícke ponuky v databáze BDCDobrovoľnícke ponuky v databáze BDC (BDC)

Pohovor so zástupcami organizácie

Na stretnutí by ste mali od organizácie dostať podrobné informácie o tom, čo presne bude Vaša dobrovoľnícka činnosť obsahovať. Ak zistíte, že daná ponuka predsa len nie je pre Vás, pokojne to povedzte. Ušetríte čas sebe aj organizácii a tá bude vedieť, že musí hľadať niekoho iného. Je tiež úplne normálne, že si prejdete všetky dobrovoľnícke ponuky, no nič Vás neosloví. Niekedy treba len počkať a tá správna ponuka sa objaví. Ak neviete v akej oblasti pomáhať, prípadne na čo by ste sa ako dobrovoľník/čka hodili, spravte si náš DOBROVOĽNÍCKY KVÍZ.

Držíme Vám palce.

Zuzana Majerčíková BDC

Ak sa Vám páči náš blog a chceli by ste nás podporiť v našej činnosti, stačí kliknúť TU alebo nám venujte Vaše 2%.

Ak sa chcete dozvedieť viac o dobrovoľníctve, je tu pre Vás naša webová stránka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Kedy advokáti pracujú zadarmo

Vznikol u nás prvý pro bono rebríček.

Stĺpček Jakuba Fila

Figa borová v podaní Igora Matoviča

Krajina si zaslúži mať príčetného premiéra.


Už ste čítali?