Existuje ešte na Slovensku DOBRO?

Autor: Bratislavské dobrovoľnícke centrum | 15.6.2017 o 9:54 | Karma článku: 4,69 | Prečítané:  386x

Korupcia, vraždy, útoky či nehody. Takýto pohľad nám na život väčšinou ponúkajú bulvárne médiá. Niet divu, že ľudia podliehajú negativite. Naozaj DOBRO na Slovensku došlo? Neverte tomu.

DOBRO na Slovensku je, došlo minulý rok a príde aj tento rok. Naplno sa prejaví v polovici septembra, keď sa začne Týždeň dobrovoľníctva 2017. V jednotlivých krajoch Slovenska sa stanú z ľudí dobrovoľníci a budú môcť pomáhať jednotlivým organizáciám, ktoré to potrebujú. Priložiť ruku k dielu môže naozaj každý. Stačí si len vybrať z ponuky dobrovoľníckych aktivít.

Magické číslo 1111

Presne toľko ľudí sa zapojilo minulý rok do Bratislavského týždňa dobrovoľníctva. Pomáhali kde sa dalo a ich práca zanechala v celom Bratislavskom kraji skvelé výsledky. Spolu odpracovali neuveriteľných 2 878 hodín bez nároku na honorár. Maľovali lavičky, kreslili rozprávkové postavičky na steny materských centier. Čistili okolie v Petržalke. Mohli si pozrieť ako fungujú jednotlivé neziskové organizácie cez ich Dni otvorených dverí. Alebo zájsť na Trh dobrovoľníctva, kde jednotlivé mimovládky prezentovali svoju činnosť. Po dobre vykonanej práci sa napokon všetci za odmenu stretli na DOBRO párty. 

Prekonajme magickú jednotkovú hranicu

Ukážme spolu, že v Bratislavskom kraji je DOBRA dosť a zapojte sa do Bratislavského týždňa dobrovoľníctva 2017, ktorý bude od 16. do 22. septembra. Či už ste jednotlivec, škola alebo firma, dvere do sveta dobrovoľníctva sú otvorené pre každého. Ak ste nezisková organizácia či občianske združenie a potrebujete pomoc alebo chcete spropagovať svoju činnosť, to isté platí aj pre Vás. Dobrovoľníci, školy a firmy píšte na lucia@dobrovolnictvoba.sk, organizácie na sona@dobrovolnictvoba.sk. Nezúfajte, ak nemáte priestor a čas na chystané aktivity. Môžete sa stať aj našimi PARTNERMI pre kampaň a podporiť nás napríklad finančne. Stačí kliknúť TU. Alebo píšte na info@dobrovolnictvoba.sk.

Týždeň dobrovoľníctva 2017Týždeň dobrovoľníctva 2017 (BDC)

Program už čoskoro

Keďže registrovanie organizácii a prihlasovanie dobrovoľníkov je už spustené, postupne budeme dopĺňať program Bratislavského týždňa dobrovoľníctva. Môžete ho sledovať na našom webe. Budete si tak môcť vybrať dobrovoľnícku ponuku šitú na mieru. V rovnakom čase bude prebiehať Týždeň dobrovoľníctva po celom Slovensku. Stačí kontaktovať regionálne dobrovoľnícke centrum. Ich zoznam si môžete pozrieť na www.tyzdendobrovolnictva.sk.

Tešíme sa na Vás.

Zuzana Gajdošíková (autorka je dobrovoľníčkou BDC)

Ak sa chcete viac dozvedieť viac o septembrovom Bratislavskom týždni dobrovoľníctva, kliknite tu.

Ak chcete podporiť Bratislavský týždeň dobrovoľníctva finančne, kliknite tu.

Ak sa chcete dozvedieť viac o dobrovoľníctve, je tu pre Vás naša webová stránka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Rada "vyhýbajte sa stresu" je nanič, vraví psychiater

Rady, ako sa v dnešnej dobe nezblázniť.

Bugár odkázal Kiskovi, že nemá vynášať, lebo sám zle dopadne

Prípad údajného vydierania exprezidenta rieši NAKA.


Už ste čítali?