Dobrovoľníctvo pre sedavcov a antisociálov

Autor: Bratislavské dobrovoľnícke centrum | 4.4.2017 o 7:33 | Karma článku: 4,19 | Prečítané:  474x

Nie každý je stvorený pre prácu s ľuďmi. Niekto má rád svoje súkromie, iný zase pohodlie svojho domova. Pozitívom je, že dobrovoľníctvo sa dá robiť aj z domu alebo aj tak, aby dotyčný ani nevedel, že mu pomáhate. 

Ak máte túžbu nezištne pomôcť iným, no zrovna nie ste ten typ, ktorý sa rád stretáva s ľuďmi, dobrovoľníctvo môžete robiť aj priamo zo svojho gauča.  Využijete tak svoje schopnosti a talenty v prospech iných. 

Dobrovoľníckych ponúk je neúrekom

Ak sa živíte vďaka počítačom, množstvo neziskových organizácií často potrebuje pomoc s ich webovou stránkou. Keďže väčšina mimovládok je len o pár ľuďoch, ktorí riešia to základné poslanie svojej organizácie, na vytvorenie webu či spravovanie Facebooku im nezostáva čas. Alebo niektoré neziskovky potrebujú pomôcť a poradiť s grafikou. Takúto dobrovoľnícku ponuku zverejnili koncom februára napríklad Greenpeace

Koncom decembra sa hľadal dobrovoľník web developer aj pre enviromentálny projekt HorebPET, ktorí zbierajú PET vrchnáky z plastových fliaš.

Z domu sa dá robiť naozaj čokoľvek

Ak máte počítač, pripojenie na internet a ovládate Excel môžete pomáhať aj napríklad pri organizácii konferencie. Takéto dobrovoľníčenie ponúkal v marci Osmijanko. Dobrovoľník z domu spracováva emaily a prihlášky na konferenciu.

Dobrovoľníctvo inkognito

Autistické centrum Andreas v januári hľadalo dobrovoľníka, ktorý by pomohol ich klientovi nakupovať. Dobrovoľník mal dávať na neho pozor z diaľky a zasiahnuť iba vtedy, ak by niečo nebolo v poriadku. 

Keď sa chce, dá sa všetko

Dobrovoľníctvo nie je len o pomoci iným. Je prínosom aj pre samotného dobrovoľníka, ktorí si zlepší svojej zručnosti v danej oblasti. Má tak zo seba dobrý pocit, čo sa odrazí aj na jeho sebavedomí či prehodnotení priorít v živote. A čo je najlepšie, pomáhať sa dá aj z pohodlia svojej obývačky. Ak sa chcete stať dobrovoľníkom, stačí sa zaregistrovať na našej stránke a pravidelne tak budete môcť sledovať aktuálne dobrovoľnícke ponuky v Bratislavskom kraji. 

Zuzana Gajdošíková (autorka je dobrovoľníčkou BDC)

Ak sa Vám páči náš blog a chceli by ste nás podporiť v našej činnosti, stačí kliknúť TU.

Ak sa chcete dozvedieť viac o dobrovoľníctve, je tu pre Vás naša webová stránka. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Rada "vyhýbajte sa stresu" je nanič, vraví psychiater

Rady, ako sa v dnešnej dobe nezblázniť.

Bugár odkázal Kiskovi, že nemá vynášať, lebo sám zle dopadne

Prípad údajného vydierania exprezidenta rieši NAKA.


Už ste čítali?